Finał „Pojedynku na miny”!

Tegoroczny „Pojedynek na miny” stanowił piątą edycję szkolnego projektu                                        o charakterze teatralnym. Po pandemicznej przerwie znów został zrealizowany w tradycyjnej formie, to znaczy stacjonarnie, w budynku III LO w Olsztynie. We wtorek, 31 maja 2022 r., na scenie zaaranżowanej w sali gimnastycznej „Trójki” młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne talenty i zdolności organizacyjne.

       Z racji idei projektu, zakładającej promocję czytania literackiej klasyki w formie rywalizacji          o tytuł najlepszej inscenizacji fragmentów szkolnych lektur, akcent położono na uzdolnienia aktorskie uczniów III LO. W szranki stanęły cztery zespoły z klas pierwszych, z których każdy wystąpił w wylosowanej scenie z komedii Aleksandra Fredry. Uznanie jurorów, Pani Profesor Eleonory Ogińskiej-Horbacz i Pana Profesora Pawła Wąsowicza oraz Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Natalii Olszewskiej i jego członkiń, Oliwii Łojewskiej oraz Kornelii Ruczyńskiej, zdobyła grupa teatralna z klasy 1D w scenie z komedii Aleksandra Fredry „Zemsta”. W reżyserii klasowej koleżanki, Elizy Wunderlich i wraz z nią wystąpili lub wsparli realizację inscenizacji: Oliwia Andrzejewska, Szymon Kaczyński, Martyna Korwek, Dominika Kucińska i Julia Zalińska.

       Nastrojową atmosferę widowiska stworzyła ekipa techniczna, złożona z pracowników szkoły, koordynowana przez pomysłodawczynię i realizatorkę wydarzenia, Panią Beatę Śliż, we współpracy z Panią Elżbietą Sipowską. W ekipie znaleźli się także: Pani Beata Dąbrowska, Pan Arkadiusz Cwirko, Pan Tomasz Kukliński i Pan Jan Mirgała. 

       Za obsługę „Pojedynku na miny” odpowiadała klasa 2C, w tym osoby wybrane do konkretnych zadań i wspierane przez Wychowawczynię, Panią Karolinę Burdalską:  Natalia Fogt, Maja Hyrkowska, Natalia Jasińska, Alicja Koprucka, Natalia Kryczka, Nina Mazur, Julia Młot, Julia Oktaba, Maja Piskorz i Maja Zejer. Do tego grona dołączyły też uczennice z klasy 2D, Emilia Ślepokura i Rozalia Romańska, które zadbały        o dokumentację filmową występów wszystkich zespołów oraz uczniowie z klasy 1D, Mateusz Dąbrowski i Filip Jaśkiewicz, obsługujący sprzęt do nagłośnienia. Natomiast w świat teatralnej przestrzeni i ekspresji wprowadziła widzów Kinga Chwesiuk z klasy 2B. W czasie wydarzenia tradycyjnie nie zabrakło absolwentów III LO. Tym razem były to, m.in. Weronika Szpakowska i Oliwia Florkowska, które wsparły uczennice  z 2C w tworzeniu foto-dokumentacji imprezy. Pomocą służyła również Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Natalia Olszewska.

       Artystyczną puentę „Pojedynku na miny” stanowił debiutancki występ nowego składu szkolnej grupy teatralnej „Mimo”. W jej wykonaniu publiczność mogła zobaczyć spektakl według autorskiego scenariusza, zredagowanego pod opieką Pani Beaty Śliż, zatytułowany „Mróz”. Swoje talenty w małej, bezsłownej formie scenicznej zaprezentowali: Zuzanna Jakobson (1D), Aleksandra Kurzeja (2C), Lisa Pogocka (1A) i Maja v. Rio Wieczorek (2C) oraz Piotr Jaszczanin (tegoroczny absolwent III LO). W fazie tworzenia projektu uczestniczyła jeszcze jedna absolwentka, Kamila Kuczmarska, angażując się w przygotowanie ścieżki dźwiękowej.

 

Fot. (scena): Weronika Szpakowska

Fot. (backstage i grupa ,,Mimo”): Natalia Kryczka

 

 

Możesz również polubić…

Skip to content