Sesja literacko-językowa: „Szekspirowski szpital psychiatryczny”

10 stycznia w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z bohaterami dzieł wybitnego dramaturga Williama Szekspira. Uczniowie i nauczyciele gruntownie przeanalizowali wybrane postaci i przyjrzeli się im pod kątem cech osobowości, niepokojów, dylematów namiętności czy słabości oraz znaczeń kulturowych, jakie niosą ze sobą ci bohaterowie. Sesja składała się wystąpień uczniów w języku polskim, ale również w języku angielskim. Ponadto gościliśmy wspaniałego gościa Trevora Hill’a z Instytutu Filologii Angielskiej przy UWM, który w błyskotliwy i niezwykle dowcipny sposób przybliżył  nam swoje spojrzenie na niektórych szekspirowskich bohaterów. Jako materiał badawczy posłużyły nam takie sztuki jak:  Otello, Hamlet, Makbet i Król Lear.

Organizatorki: Pani Marta Sarnowska i Pani Joannna Witkiewicz-Purta

[ngg src=”galleries” ids=”109″ display=”basic_thumbnail”]