Laureaci literackiego konkursu biblioteki

W tym roku autorami utworów nagrodzonych w konkursie poetyckim „Pierwsze wiersze”

zostali:

1. Maria Pawlikowska (3D)
  2. Maja Wieczorek (3C)
  3. Paulina Piotrowska (3C) i Arkadiusz Konopka (4D)

Prace laureatki nagrody głównej będą widoczne na podstronie „Teksty z szuflady”.

Nasza kolejna Noc Bibliotek

3 października b.r. ponownie przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego wydarzenia „Noc

Bibliotek”. I znów działaliśmy wspólnie. Dzięki temu zrealizowaliśmy kilka udanych

projektów:

Novelflix  – filmowy design polecanych tytułów

– Giełda tytułów i recenzji  – burza mózgów pod drzwiami biblioteki

– Bookcrossing – uwalnianie książek i łapanie okazji do poczytania

– Przystanek. Literatura – pociąg do literatury z rezerwacją dla klas pierwszych

– Powieść inaczej, czyli oko w oko z polonistą po godzinach

Projekty realizowaliśmy za dnia, a wieczór i noc zostawiliśmy sobie na indywidualne czytanie

oraz kreatywne pisanie w formie gry “To się musi powieść”.

Fot. Beata Śliż

Jesienne konkursy biblioteki

Oferta skierowana jest do uczniów III LO, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rywalizacji na polu literatury i sztuki fotografii. Nasza propozycja to dwa      wewnątrzszkolne konkursy: „Jesienne zaczytanie” i „Pierwsze wiersze”. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminów, przygotowanie prac w zgodzie z ich zasadami oraz o przesłanie zgłoszeń pocztą elektroniczną na podany adres organizatora.

Regulamin_pierwsze wiersze_22-23 Regulamin-jesienne zaczytanie-22-23

Grupa teatralna „Mimo”

Tuż przed wakacjami szkolna grupa teatralna „Mimo” zaprezentowała swój ostatni spektakl pod tytułem „Mróz”. Zrealizowała go według autorskiego scenariusza, pod opieką p. Beaty Śliż, z udziałem uczniów i absolwentów III LO.

Fot. Weronika Szpakowska