mobilność uczniów

Włochy, Gela- 20.02-03.03 2023r
Kornelia Ruczyńska, Rozalia Romańska, Oliwia Łojewska, Izabela Naguszewska, Weronika Zając, Natalia Olszewska,  Lena Litwinionek, Karolina Jończyk, Julia Młot, Dominika Furtak
20.02-03.03 dziewczyny uczestniczyły w wymianie organizowanej przez program Erasmus plus. Poprawiły swoje zdolności w zakresie języka angielskiego oraz  komunikowania się w innym języku, była to świetna okazja do poznania nowych ludzi i budowania z nimi relacji. Poznały nowa kulturę, tradycje oraz doświadczyły sytuacji, w których musiały się odnaleźć. Poznały system działania szkoły we Włoszech, a przede wszystkim jako samorząd mogły zapoznać się z pracą samorządu we Włoskiej szkole oraz porównać go do działającego i ich szkole. Doświadczyły i zasmakowały życia codziennego Włochów, spróbowały tradycyjnych dań oraz mentalność wcześniej wspomnianego kraju. Zwiedziły wiele kultowych miejsc, gdzie mogły poznać m.in włoską historię i zwyczaje a przy okazji kupić cenne pamiątki które będą przypominać o tej przygodzie.