Imprezy szkolne

OTRZĘSINY 2023/2024

Jak co roku, za uczniami klas pierwszych olsztyńskiego Kopernika dzień otrzęsin. I jak od lat już, tej wesołej, wrześniowej, pełnej przyjaznej rywalizacji uroczystości niemo kibicowała przyroda, która w swej życzliwości okrasiła tę integracyjną zabawę zielenią trawy, błękitem nieba i słońcem. A to tak dobrze zrobiło licznym zabawom na świeżym powietrzu, które dla uczniów młodszych klas zorganizowali koledzy i koleżanki z klasy 2A. Że się działo dużo i pięknie-niech zaświadczą zdjęcia…

Sesja literacko-językowa: „Szekspirowski szpital psychiatryczny”

10 stycznia w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z bohaterami dzieł wybitnego dramaturga Williama Szekspira. Uczniowie i nauczyciele gruntownie przeanalizowali wybrane postaci i przyjrzeli się im pod kątem cech osobowości, niepokojów, dylematów namiętności czy słabości oraz znaczeń kulturowych, jakie niosą ze sobą ci bohaterowie. Sesja składała się wystąpień uczniów w języku polskim, ale również w języku angielskim. Ponadto gościliśmy wspaniałego gościa Trevora Hill’a z Instytutu Filologii Angielskiej przy UWM, który w błyskotliwy i niezwykle dowcipny sposób przybliżył  nam swoje spojrzenie na niektórych szekspirowskich bohaterów. Jako materiał badawczy posłużyły nam takie sztuki jak:  Otello, Hamlet, Makbet i Król Lear.

Organizatorki: Pani Marta Sarnowska i Pani Joannna Witkiewicz-Purta