Na urodzinach u Mikołaja, Święto Patrona Szkoły

19 lutego 2020, w dniu urodzin Mikołaja Kopernika obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Klasa II C wydała urodzinowe przyjęcie na cześć Jubilata z poczęstunkiem i występami artystycznymi, którego ważną częścią był Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas pierwszych.

Reprezentacje klas walczyły o wejście do finału rozwiązując zadania na platformie edukacyjnej KAHOOT z zakresu życia i dokonań Mikołaja Kopernika. W finale trzy najlepsze klasy rozwiązały rebus dotyczący Wielkiego Astronoma oraz poddały testowi swoją wiedzę z zakresu astronomii i biografii Kopernika. Klasy walczyły o Nagrodę Dyrektora i Rady Rodziców III LO

Zwycięskie klasy:

I miejsce – klasa Ii : dzień wolny do integracji klasowej wraz z fundowanym wyjściem do Planetarium.

II miejsce – klasa Ig: dzień wolny do integracji klasowej wraz z 50% dopłatą do biletów do Planetarium.

III miejsce – klasa 1a: udział w dedykowanym uczniom III LO wykładzie pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Imprezą towarzyszącą obchodom był konkurs na najlepszą pracę plastyczną na temat „Świat Kopernika”. Jury przyznało I miejsce pracy złożonej przez uczniów klasy 1h oraz 2 wyróżnienia : klasie I d i If. Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w Szkolną Galerii Artystycznej.

Podczas urodzinowej gali na cześć Mikołaja Kopernika, w Dniu Nauki Polskiej pan Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów III LO Andrzej Kurowski wręczył też nagrodę prof. Rostańskiego uczniowi Szymonowi Powązka z klasy IIb za szczególne osiągnięcia w nauce z przedmiotów ścisłych oraz za postawę nacechowaną humanizmem, wrażliwością i życzliwością.

Organizatorzy: klasa IIc oraz Pani Prof. Elżbieta Andrasz i Ewa Sobieraj gratulują laureatowi Nagrody prof. Rostańskiego, zwycięzcom Turnieju Kopernikowskiego oraz Konkursu Plastycznego!

Możesz również polubić…

Skip to content