KuliUni

Troje uczniów III LO im. M. Kopernika w Olsztynie Kasia Gostkowska, Oliwia Młyńska oraz Leon Domian wzięło udział w konkursie KuliUni. Dwoje z nich: Oliwia oraz Leon otrzymało wyróżnienia. Pierwsza edycja konkursu KuliUni została zorganizowana przez Katedrę Języka Niemieckiego oraz Katedrę Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych UWM w Olsztynie. Zadaniem uczestników konkursu było wymyślenie opowiadania, które zaczynało się od jednego z czterech zaproponowanych przez organizatora konkursu zdań. Historyjka napisana w języku niemieckim miała być przede wszystkim kreatywna. Konkurs miał na celu propagowanie nauki języka niemieckiego oraz stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia swoich sił w rywalizacji z uczniami szkół średnich na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Gratulujemy zwycięzcom, wyróżnionym i uczestnikom!