Wystawa „Kręci Nas Kopernik”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, 3 października 2023 r. miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy o III LO w Olsztynie „Kręci nas Kopernik”.
Swojej przestrzeni na wystawę użyczyła nam Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie mieszcząca się przy ulicy Natalii Żarskiej 2, w pobliżu olsztyńskiego Zamku.
W-MBP w Olsztynie jest inicjatorką prezentowania u siebie olsztyńskich szkół, które noszą imię Mikołaja Kopernika.
Na parterze Biblioteki udostępnione zostały 4 gabloty, w których pokazujemy uzyskane przez szkołę certyfikaty, dyplomy, podziękowania. Jedna z gablot poświęcona jest monografiom III LO powstałym z okazji 40-lecia i 50-lecia szkoły.
Na ścianach parteru można obejrzeć fotografie ze szkoleń i kursów, które odbyli uczniowie i nauczyciele w ramach Programu UE „Erasmus Plus” w roku 2023.
Na piętrze Biblioteki, w Galerii Bakałarz, można oglądać prace plastyczne pani Bożeny Dawidowicz – nauczycielki j. angielskiego w III LO, fotografie wykonane przez pana Wojciecha Górskiego – nauczyciela biologii w III LO, fotografie wykonane przez uczniów i absolwentów III LO w ramach konkursu „Jesienne zaczytanie” i „Bitwa o foty” oraz wiersze laureatów konkursów „Pierwsze wiersze” i „O Trzcinę Kortowa”.
W Bibliotece wyłożona jest także „Złota księga III LO”, do której można się wpisać po obejrzeniu wystawy.
Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców, nauczycieli do W-MBP w Olsztynie, do zwiedzania wystawy. Zachęcam wychowawców do wyjścia z klasą. Wystawa będzie czynna do 21.10.2023r.

 

 

 

Możesz również polubić…

Skip to content