Filozoficzne spotkania

Dnia 18 listopada 2016 roku mieliśmy przyjemność gościć dr hab. Andrzeja Kucnera, wykładowcę Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczniowie klasy I d i II a wraz z uczniami klasy III D uczestniczyli w wykładzie pt. Jak zostaliśmy nihilistami? Dotyczył on problemów wolności i prawdy w życiu jednostki. Ich nietrwałości i zmienności znaczenia. Zagadnienie to było rozpatrywane na przykładach teorii współczesnych filozofów, począwszy od Artura Schopenhauera, przez dzieła Nietzschego, aż po filozofię skrajnego egoizmu Maxa Stirnera. Już niebawem uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie będą mogli wziąć udział w podobnych zajęciach, tym razem dotyczących zła, jego pochodzenia, związków z ludzką racjonalnością.

imag1924