Pojedynek na miny

1 czerwca świętowaliśmy w szkole Dzień Kariery wespół z Dniem Sportu. W ramach Dnia Kariery gościliśmy z wizytą w lokalnych zakłady produkcyjnych Michelin i Indykpol (klasy drugie). Pierwszaki zaś, wzięły udział w pierwszej w dziejach III LO konkurencji literacko-teatralnej Pojedynek na miny, będącej ukoronowaniem projektu, mającego na celu promocję czytelnictwa dzieł klasyków w naszym liceum. Bezkonkurencyjna w interpretacji dzieł literackich okazała się klasa I b, z przedstawieniem fragmentu Tanga Sławomira Mrożka. Na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z klasy IC ze sceną z powieści Lalka  Bolesława Prusa. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie klasy IA za interpretację fragmentu Chłopów Władysława Reymonta. Inscenizacje pozostałych grup – scena z powieści Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa w wykonaniu klasy ID oraz fragment Ludzi bezdomnych Stefana Żeromskiego w wydaniu klasy IE, zostały docenione wyróżnieniem przez szanowne grono arbitrów, w skład którego weszły: Pani Dyrektor Danuta Gomolińska, Pani Profesor Krystyna Ślubowska i Pani Profesor Elżbieta Sipowska. Pomysłodawczynią całego wydarzenia była  Pani Profesor Beata Śliż, która zrealizowała swój autorski projekt we współpracy z Panią Profesor Eleonorą Ogińską-Horbacz oraz jej klasą IB, a także przy wsparciu innych wychowawców klas pierwszych: Pani Profesor Sylwii Płaszczyńskiej-Capłap (IA), Pani Profesor Agnieszki Skiby (IC), Pani Profesor Marty Sarnowskiej (ID) i Pana Profesora Marka Symonowicza (IE). W przygotowaniu aranżacji przestrzennej i rekwizytów Pojedynku czynnie uczestniczyli też pracownicy obsługi: Pani Beata … , Pani Małgorzata …, Pani Zofia Kozłowska i Pan Roman ….Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również naszemu szkolnemu koledze, uczniowi klasy II c,  Kubie Sudoł, za przygotowanie i poprowadzenie niezwykle ciekawego wykładu na temat procesu warzenia piwa.