Spotkanie autorskie z Jackiem Sobotą

 Jedno z najnowszych wydarzeń zorganizowanych w III LO to spotkanie z olsztynianinem, twórcą opowiadań z gatunku fantastyki. Zaproszony autor, p. dr Jacek Sobota, jest pracownikiem naukowym w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Fakt ten nie pozostaje bez wpływu na charakter jego pisarstwa.

W dorobku autora znajdują się zbiory opowiadań, teksty krytycznoliterackie i publicystyczne. Jego ostatnie publikacje to retrospektywne wydanie opowieści znanych ze zbiorów „Głos Boga” i „Padlina”, zatytułowane „Wieczór trzech psów – opowiadania wybrane”, oraz „Wyznania idioty”  – eseje, felietony i recenzje, a także monografia naukowa „Filozofia fantastyki”.

W spotkaniu zorganizowanym przez polonistkę, p. Martę Sarnowską, oraz bibliotekarkę, p. Beatę Śliż, wzięli udział zainteresowani nauczyciele i uczniowie z klas 1D, 2C i 2D. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać fragmentów kilku tekstów, których lektura towarzyszyła rozmowie prowadzonej przez organizatorki z p. Jackiem Sobotą, oraz skierować do niego własne pytania. Kulminacyjnym momentem wydarzenia były swobodne wypowiedzi  autora, m.in. na temat własnego warsztatu pisarskiego oraz planów dotyczących powstania nowych utworów.

Z relacji osób uczestniczących w spotkaniu wynika, że było udane. Zatem do następnej, równie ciekawej konfrontacji z przedstawicielem olsztyńskiego środowiska literackiego. Okazuje się bowiem, że cudze chwalicie…

Możesz również polubić…

Skip to content