Zakochany „Kopernik”

14 lutego okazał się w tym roku prawdziwą inspiracją dla organizatorki wydarzeń czytelniczych w bibliotece III LO, pani Beaty Śliż. Już dzień wcześniej uczniowie „Trójki” mogli uczestniczyć w cyklicznym spotkaniu, zwanym Zlotem Moli, tym razem utrzymanym w estetyce i tematyce walentynkowej. Prelekcję poświęconą miłosnym konwencjom w kulturze, w tym popkulturze, wygłosiła uczennica klasy 3D, Katerina Frangakis. Jej wystąpieniu towarzyszyła burzliwa dyskusja z udziałem, m.in. Alicji Załęskiej (3B), Elliny Rudenko (3C), Sary Szerszeń (3D), Katarzyny Molesztak (2B), Aleksandry Bojarskiej (2D), Małgorzaty Wolanin (2D), Izabeli Purpurowicz (2D), Konrada Awsiukiewicza (3B) i Piotra Jaszczanina (3D).

W dniu św. Walentego starsi i młodsi użytkownicy szkolnej biblioteki zostali zaproszeni na Randkę z książką. Wielu z nich skorzystało z tej oferty, ponieważ wszystkie wytypowane do niej tytuły, opakowane w formie prezentów, zostały wypożyczone. Moment dokonywania wyboru egzemplarza metodą „w ciemno” budził wiele emocji. Czas pokaże czy każda, zaaranżowana w ten sposób, randka z literaturą była udana.

14 lutego od rana na uczniów, nauczycieli i innych pracowników III LO czekała okolicznościowa niespodzianka, przygotowana przez grupę teatralną „Mimo”, pod kierunkiem pani Beaty Śliż. W przestrzeni galerii prac młodzieży na korytarzu szkoły została zaprezentowana wystawka fotografii, zatytułowana „Pensjonarskie sentymenty”. W scenkach korespondujących z tematyką Walentynek wystąpili: Aleksandra Bojarska (2D), Angelika Grzegorczyk (2D), Natalia Sołowiej (1A), Małgorzata Wolanin (2D) i Piotr Jaszczanin (3D).

Obchody św. Walentego, promocja książki i biblioteki oraz foto-performance w jednym? Udało się, więc to możliwe!

Możesz również polubić…

Skip to content