Tydzień Noblowski

Szanowni Państwo z przyjemnością przekazuję informację, że III LO w Olsztynie, jako Szkoła Partnerska, włącza się w Tydzień Noblowski organizowany przez Uniwersytet Warszawski 4-11.10.2021r.

Na wydarzeniu, a także na profilu CWiD UW na portalu YouTube będzie można oglądać transmisję z uroczystego ogłoszenia nazwisk laureatów przez Komitet Noblowski, a także komentarze ekspertek i ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wokół tegorocznych werdyktów. Zachęcamy do organizowania wspólnego oglądania transmisji podczas lekcji w Państwa szkołach i udostępniania naszej relacji na Państwa mediach społecznościowych.

Od 5 do 12 października codziennie o godzinie 9:00 na naszej stronie internetowej (https://cwid.uw.edu.pl/projekt/tydzien-noblowski/materialy-edukacyjne-2021/) CWiD UW opublikuje materiały edukacyjne dla szkół poświęcone Nagrodzie Nobla i tegorocznym laureatom w poszczególnych dziedzinach. Materiały te to prezentacje, które będzie mogła wykorzystać podczas lekcji. Dla przykładu: prezentację poświęconą Nagrodzie Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny opublikujemy dzień po ogłoszeniu laureata/laureatki, czyli 5 października o godz. 9:00. Zamieszczane przez nas materiały są wolne od praw autorskich, można je zatem spokojnie wykorzystać na potrzeby edukacyjne (w niezmienionej formie). Istnieje także możliwość wydrukowania prezentacji i powieszenia ich w celach edukacyjnych w szkolnej gablocie.

Zachęcam do śledzenia transmisji z przyznawania tegorocznych nagród na naszych kanałach: na Youtube i Facebooku CWiD. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/407656544121718/.

Możesz również polubić…

Skip to content