Słowenia

Grupa uczniów zaangażowana w szkolne koło wolontariatu wyjechała do Słowenii, by podzielić się swoja wiedza i doświadczeniem z uczniami szkoły w Piranie. Podczas pobytu uczestniczyliśmy w lekcjach i spotkaniach z uczniami i nauczycielami szkoły partnerskiej. Mieliśmy okazję poznać twórczość Jamesa Joycea na lekcji angielskiego i odwiedzić miejsca we włoskim Trieście, które inspirowały twórczość tego pisarza. Lekcje wychowania fizycznego, pełne energii i zabawy, były świetnym sposobem na integrację ze słoweńskimi uczniami. Budowaliśmy relacje z naszymi nowymi przyjaciółmi i wymienialiśmy poglądy na temat edukacji i wolontariatu. Nasze doświadczenia wolontariackie były motywujące szkołę słoweńską do podjęcia aktywności w tym zakresie.
Wizyta w Słowenii była pełna wrażeń i z pewnością niezapomnianym doświadczeniem. Nawiązaliśmy międzynarodowe relacje, które bez wątpienia będą miały wpływ na naszą przyszłość.
Lep pozdrav iz Slovenije!