Kursy językowe

Włochy (Florencja) – 11-16 marca 2024
Agnieszka Czerniawska – kurs języka angielskiego

W dniach 11-16.03.2024 p. Agnieszka Czerniawska miała okazję uczestniczyć w kursie językowym w malowniczej Florencji w ramach programu Erasmus+.
Podczas wyjazdu nauczycielka doskonaliła swoje umiejętności językowe oraz miała możliwość dokonania wymiany doświadczeń zawodowych z nauczycielami z innych krajów (m.in. Niemiec, Węgier). Podczas wyjazdu wzbogaciła swój warsztat pracy o nowe pomysły, inspiracje i materiały dydaktyczne. Miała również okazję poznać systemy pracy nauczycieli z innych krajów, a także wymienić poglądy na temat współczesnego nauczania i wychowywania młodzieży.
Zwiedzając zabytki takie jak Katedra Santa Maria del Fiore, Galeria Uffizi czy Ponte Vecchio, nasza nauczycielka poszerzyła swoją wiedzę z zakresu historii sztuki. Poznawała kulturę i włoskie tradycje.

Portugalia (Setubal) 8-12 kwietnia 2024
Tomasz Kukliński, Marek Symonowicz – kurs języka angielskiego

W dniach od 8 – 12 kwietnia 2024 w ramach projektu Erasmus + nauczyciele geografii, historii i języka polskiego Marek Symonowicz i Tomasz Kukliński uczestniczyli w kursie językowym w miejscowości Setubal w Portugalii. Pięć dni intensywnych szkoleń zaowocowało poszerzeniem kompetencji językowych, przyniosło nowe, wspaniałe znajomości oraz przede wszystkim nieodparte pragnienie, aby jeszcze kiedyś zobaczyć ten piękny kraj.

Dofinansowane z UE

CYPR (LIMASSOL) 25-29 KWIETNIA
ANNA KUTNIK – KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Pobyt na Cyprze i udział w intensywnym kursie języka angielskiego w ELC The English Learning Centre – BAYSWATER to była doskonała okazja na podniesienie moich umiejętności komunikacji w języku angielskim, poszerzenie wiedzy i rozwinięcie kompetencji miękkich takich jak współpraca w grupie i kreatywność przy realizacji projektów w czasie zajęć.
W trakcie pobytu miałam okazję poznać kulturę i zwyczaje współuczestników kursu pochodzących z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Japonii, Słowacji, czy Wietnamu.
Ponadto w czasie podróżowania po całej wyspie zwiedziłam wpisane na listę UNESCO Pafos z pięknie zachowanym parkiem archeologicznym. W drodze do Limassol spacerowałam po różnorodnym wybrzeżu Morza Śródziemnego odwiedzając uroczą Skałę Afrodyty i Białe Skały. Po zakończonych zajęciach wybrałam się na wycieczkę do stolicy – Nikozji, która jako jedyna stolica na świecie podzielona jest na pół, jej południowa część należy do Cypru, a północna do Tureckiej Republiki Cypru Północnego ( po kontroli paszportowej zobaczyłam obie). W drodze powrotnej na lotnisko do Larnaki nie omieszkałam zahaczyć o Most miłości i park kaktusów z nowoczesną kolekcji rzeźb w Ayia Napa, Cape Greco i Nesi Beach.
Obcowanie z kulturą cypryjską, pyszną śródziemnomorską kuchnią, w promieniach słońca i nad brzegiem morza doskonale wpłynęło na poszerzenie horyzontów i rozwój osobisty.

Cypr (Limassol) 22-26 kwietnia 2024
Arkadiusz Cwirko, Sławomir Jażdżewski – kurs języka angielskiego

W dniach od 22 – 26 kwietnia 2024 w ramach projektu Erasmus Pan Arkadiusz Cwirko i Pan Sławomir Jażdżewski uczestniczyli w kursie językowym. Zajęcia odbywały się w szkole Bayswater Cyprus w Limassol, na Cyprze. Kurs przyczynił się do podniesienia i rozwijania kompetencji językowych. Nauczyciele mieli możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami mobilności, poznali nowe formy i metody pracy z uczniami z zastosowaniem edukacji językowej, Wyjazd był bezcenny nie tylko z tytułu zdobytej wiedzy. Pozwolił zapoznać się z kulturą innych państw oraz walorami krajobrazowymi wyspy. Zaowocowało to chęcią poznania nowych miejsc i motywowaniem innych pracowników do wzięcia udziału w mobilnościach.