Spotkanie ze społecznością szkolną w Bibliotece Pedagogicznej

3 października 2023 roku odbyło się spotkanie ze społecznością III LO w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej zatytułowane ,,Kręci nas Kopernik”. Było to jedno z wydarzeń zorganizowanych z okazji Roku Mikołaja Kopernika. Celem spotkania było zaprezentowanie osiągnięć szkoły z ostatnich lat, promowanie programu Erasmus+ oraz uroczyste otwarcie wystawy o III LO. Spotkanie było adresowane do mieszkańców Olsztyna, sympatyków szkoły, dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych oraz młodzieży.
Wydarzenie otworzyła Pani Hanna Okońska, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej wraz z dyrektorem III LO Panią Danutą Gomolińską. Prelegentami byli przedstawiciele kadry pedagogicznej i uczniów szkoły. Między innymi głos zabrała Pani Monika Fydrych, koordynator projektu Erasmus plus. Zdała relację z realizacji przedsięwzięcia oraz podkreśliła jak obecność w projekcie wpłynęła na jakość pracy szkoły, wspominając o doskonaleniu językowych umiejętności nauczycieli, rozwijaniu kompetencji miękkich, podnoszeniu świadomości przynależności do społeczności europejskiej oraz wprowadzaniu nowoczesnych metod kształcenia w placówce. Następnie głos zabrały przedstawicielki Samorządu Szkolnego Natalia Olszewska i Kornelia Ruczyńska z kl. 4d. Uczennice brały udział w mobilności zorganizowanej w ramach programu Erasmus plus w miejscowości Gela na Sycylii. Podzieliły się z obecnymi swoimi wrażeniami z wyjazdu, zwracając szczególną uwagę na zalety takich przedsięwzięć oraz dzieląc się swoimi refleksjami dotyczącymi zasad działania samorządu szkolnego w polskiej i włoskiej szkole.
Wydarzenie uświetniły występy utalentowanych uczniów szkoły Gerharda Klifeld z kl. 2b, który wykonał utwór muzyczny na pianinie oraz Marii Pawlikowskiej z kl. 4d. Uczennica recytowała wiersz swojego autorstwa.
Po części oficjalnej, goście i prelegenci obejrzeli wystawę o III LO oraz udali się na poczęstunek. Niektórzy z nich wpisali się również do księgi pamiątkowej.